V košíku máte 0 položek
Kosmetika a masáže
Produkty

Bylinný parní box - Baobab

Bylinný parní box Baobab je určen pro rehabilitační i relaxační procedury, založené na principu napařování při použití bylin, kdy dochází k napařování celého těla mimo hlavy. Teplota uvnitř parního boxu je maximálně 45 stupňů, vzduch je prosycen vlhkostí a léčivými bylinnými výpary. Jde o starověkou a dnešní medicínou znovuobjevenou proceduru, která dokáže až zázračně rychle uvolnit a relaxovat svaly, zmírnit bolesti pohybového aparátu, zlepšit krevní oběh a navodit příjemný, harmonický pocit

Používá se několik druhů léčivých bylin, které si můžete vybrat dle libosti. Prohřátím pokožky dochází k intenzivnímu vstřebání bylinných léčivých esencí do celého organismu. Tělo se uvolňuje a zbavuje toxinů.

Jak celá procedura probíhá
Položíte se na záda,bok nebo břicho, hlava bude umístěna mimo parní box, tělo je uzavřeno uprostřed bylinné páry. Pocítíte sílu léčivých esencí a Vaše tělo prostoupí pocit klidu a harmonie. Na tuto chvíli utečete před stresem, přeplněným pracovním programem, nebo denními starostmi zvláště pak po náročném dni a těžké námaze. Vaše smysly budou aktivovány, stimulovány a současně získáte novou energii.

  • zlepšení struktury pokožky – zpevnění pokožky
  • podpora tvorby nových buněk – regenerace těla
  • odstranění křečí a prohřátí svalstva
  • zmírnění bolesti pohybového aparátu
  • zlepšení krevního oběhu, regulující metabolismus
  • vyčištění pleti – omlazující vzezření
  • zvýšení pružnosti tkání
  • stimulace endokrinního systému – poskytující prevenci
  • celkové uvolnění redukce hladiny stresu – relaxace
  • podpora hubnutí, udržování tělesné hmotnosti – optimalizace hmotnosti
  • poskytuje prevenci a zajišťuje zmírnění zdravotních potíží
  • sjednocuje tělo a mysl – bylinná inhalace, napařován

Bylinnou parní lázeň doporučujeme

  • v zimním období k prohřátí těla
  • k detoxikačním kůrám
  • relaxace před nebo po masáži
  • v období viroz jako preventivní procedura
  • při dýchacích a astmatických potížích
  • po sportovních výkonech

Doporučená doba jedné procedury je 20-30 minut. Po dohodě je možné pobyt prodloužit, nebo naopak zkrátit.
Po absolvování procedury v Baobabu se tělo pouze lehce osuší, nejméně 1 hod se nedoporučuje koupat, aby mohly léčebné účinky bylinek déle působit.

Doporučujeme využít v kombinaci s klasickou masáží, anticelulitidovou masáží nebo zábalem.

Cena

20 minut - 150kč

50 minut - 300kč

Léčivé rostliny

Bylinkářství a fytoterapie, to jsou dva různé názvy pro jeden obor alternativní medicíny, který uzdravuje pomocí léčivých rostlin nebo jejich výtažků. Už staří Sumerové, Babylóňané a Asyřané znali mnoho druhů léčivých rostlin. Nejstarší dochovanou písemnou zprávou o nich, je známý Ebersův papyrus, pocházející asi z roku 1500 před naším letopočtem, obsahující velké množství receptů. Také v léčebných postupech tradiční čínské medicíny dominuje bylinná léčba, které zahrnuje šest až osm tisíc různých bylin, potravin a minerálních látek.

Léčivé rostliny, léčivky, jsou rostliny, které se využívají k přímému léčení nemocí nebo k jejich předcházení a slouží i jako suroviny k výrobě léčiv. Podstatou léčebného působení je obsah biologicky účinných látek v rostlinách, vznikajících a ukládajících se v jejich různých částech. V listech, stoncích, květech, oddencích, kořenech, plodech i semenech. Tyto sloučeniny mají schopnost ovlivnit životní pochody v lidském těle a v léčebných dávkách tak přinášet úlevu a zdraví.

Silice - jsou silně aromatické látky, hromadící se v rostlinách v jejich kanálcích i ve žláznatých chloupcích na povrchu rostliny. Mají široce léčebné působení: usnadňují odkašlávání, mírní křeče, působí protizánětlivě, mají močopudný účinek, zabraňují množení choroboplodných mikrobů.

 

MŮŽETE SI U NÁS VYBRAT SMĚS DLE ONEMOCNĚNÍ, NEBO JEDNOTLIVÉ BYLINKY:

Při onemocněních žaludku, jater, žlučníku a při poruchách trávení.

Máta peprná- nať. Příznivě ovlivňuje trávení, zlepšuje krevní oběh, příjemně voní. Uvolňuje křeče při kolikách žaludečního a střevního ústrojí. Podporuje vylučování žaludečních šťáv a žluče.

S protizánětlivým účinkem

Heřmánek pravý - nať. Při zažívacích problémech, při nadýmání a křečích v dutině břišní, při zánětech kůže.

Byliny se sedativním účinkem

Meduňka lékařská - nať se odporučuje při nervovém vyčerpání spojeném s nespavostí. Upravuje zažívací potíže, při nadýmání a křečích.

Směs na zánět tlustého střeva

Směs obsahuje nať mochny nátržní, šalvěj, květ proskurníku lékařského a heřmánku. Napařování z této směsi aplikujeme 7-10 dní, současně upravíme stravu a léčbu podporujeme klystýrem .

Proti nadýmání

Směs obsahuje květ heřmánku, nať máty, semena fenyklu a kmínu..

Směs na zánět jater

Nať pelyňku, řepíku, řebříčku, zeměžluče a semene ostropestřce.

Doporučení denně po 30.minutách 1-2 týdny.

Cirhóza jater

Rozdrcené semeno ostropestřce, kořen čekanky, nať řepíku, třezalka, vlaštovičník a list jaterníku.

Jaterní čaj

Ostropestřec a nať máty..

Zánět žlučníku

Máta, kořen jehlice, hořce, pampelišky a kůra krušiny

Žlučopudná směs

Třezalka a komonice,  květ heřmánku, kořen pampelišky a omanu.

Směs na podporu činnosti ledvin

Kořen jehlice, lékořice a listu břízy.

Směs na zánět močového měchýře

Přeslička, medvědice, mateřídouška, meduňka a list břízy.

Pohybové ústrojí – svaly, klouby, končetiny

Koxartróza – zánět kloubů

U tohoto častého onemocnění pijeme čaj ze směsi stejných dílů natě přesličky, břízy, kopřivy a tužebníku. Současně děláme na několik hodin teplé zábaly postižených míst z pomačkaných listů zelí nebo listů či kořene kostivalu.

Další recept na chronický zánět kloubů

Smícháme stejné díly kořene třapatky, natě vřesu, pýru, řebříčku a libečku. Čaj z této směsi pijeme dvakrát denně střídavě každý druhý týden během tří měsíců, potom kúru na stejnou dobu přerušíme a zopakujeme.

Pahlowův recept na chronický zánět kloubů

Čajovou směs podle tohoto bylináře připravíme ze stejných dílů natě pampelišky, kopřivy, přesličky, řebříčku, listu břízy a ořechu. Čaj připravený obvyklým způsobem pijeme 2-3krát denně během 6 týdnů.

Ischias

Jedná se o bolesti nervového původu, proto zaměříme pozornost i na tuto oblast. Připravíme čaj ze stejných dílů natě meduňky, levandule, třezalky a chmelových šišek. Do hotového čaje přidáme lžičku tinktury z kozlíku. Zevně přikládáme obklad z listů devětsilu.

Osteoporóza – odvápnění kostí

K léčbě a prevenci této nemoci pijeme denně obvyklou půllitrovou dávku čaje z řebříčku, k němuž přidáme lžičku mletého nebo na prášek roztlučeného semene pískavice.

Trápení s revmatismem

Revmatické onemocnění trápí lidstvo odpradávna. Slovo revma pochází ze starého Řecka a znamená tok nebo proud vody. Podle představ starověkých lékařů prochází z místa na místo jako proudící voda. Tato nemoc má většinou chronický průběh a oběť trápí trvale opakovanými záchvaty bolesti. Souvisí s poruchami látkové přeměny, jako výsledek špatné, převážně na konzumaci masa založené výživy. Bylinky zde pomáhají vnitřně, neboť dokážou odvodnit organismus a uvolnit bolesti, ale také zevně formou různých obkladů, masáží (manuální lymfodrenáž), koupelí a napařováním.

Směs na revmatické onemocnění

Hlavní složkou této směsi je nať tužebníku. K jeho třem dílům přidáme po jednom dílu natě fialky, květu bezu a kořene pampelišky.

Čajová směs na dnu

Toto onemocnění souvisí s ledvinami, proto mnohé recepty doporučují věnovat jim zvýšenou pozornost. K přípravě směsi proti dně použijeme tři díly listů břízy, po dvou dílech natě řebříčku, přesličky a po jednom dílu kořene jehlice a kopřivy.

Směs proti ekzémům

Jeho úkolem je především silně čistit krev. Připravíme ho ze stejných dílů kořene pýru, omanu, natě zemědýmu, přesličky a kopřivy.

Dětské ekzémy

Připravíme bylinkovou směs z mleté dubové kůry, květu heřmánku a natě třezalky. . Proceduru opakujeme několik dní, současně pijeme jemný čaj čistící krev, například z břízy, kopřivy, mateřídoušky, pampelišky nebo lopuchu.

Směs na čištění pokožky

Ke dvěma dílům listu jahody přidáme po jednom dílu natě přesličky, kopřivy a tymiánu..

Akné

Tato pubertální nemoc částečně souvisí s činností ledvin. Nedráždíme je proto kyselými, kořeněnými a slanými pokrmy. K léčení uděláme čtyřtýdenní parnou kúru ze směsi mladých vrcholků natě kopřivy a polovičního množství přesličky.

Růže

Léčbu tohoto nepříjemného onemocnění můžeme podpořit párou z rozdrcených listů podbělu nebo zelí.. Současně pijeme čaj ze směsi šalvěje a majoránky

Pásový opar – herpes

Toto časté virové bolestivé onemocnění postihuje obvykle oslabený organismus. Směs obsahuje květ heřmánku, měsíčku, listy kopřivy, nať benediktu a kořen nebo nať čekanky.

Směs na lupénku

Směs obsahuje  rozrazil, kopřivu, kořen lékořice, zemědým a květ měsíčku.

Pro zdravé dýchání

Nemoci dýchacích orgánů patří k nejčastějším „každodenním“ onemocněním. Někdy ani nevíme, proč začínáme pociťovat, že se nás „chytá“ nějaká nemoc. Cítíme se malátní, teče nám z nosu, pak přijde kašel a bolesti krku. Většinu těchto nemocí – nachlazení, chřipku, zánět průdušek, anginu – způsobují bakterie a viry, které kolem nás „poletují“ a čekají na nejmenší oslabení naší imunity. Někdy je způsobuje také prochlazení, když nás zastihnou situace, že náhle promrzneme nebo zmokneme.

. Tyto chřipkové stavy častokrát podceňujeme, neuvědomujeme si jejich nebezpečí v tom, že po delším působení „přejdou“ na jiný orgán a napadnou například srdeční sval, játra, uši, plíce, pohrudnici nebo další orgány. Proto bylinkářská praxe doporučuje při prvních příznacích nasadit „všechny zbraně“ a snažit se s onemocněním co nejdříve skoncovat, což se obvykle podaří za 4-6 dní.

Proti astmatická směs

Obsahuje jitrocel, kořen omanu, podbělu a proskurníku, nať srdečníku a semeno fenyklu.

Protichřipková směs

Cítíme-li, že na nás „leze“ chřipka, ale také po promrznutí, promoknutí, vždy,  když nám hrozí prochlazení.

Směs obsahuje výhonky borovice nebo smrku a 10 kapek eukalyptového oleje. Napařování má trvat 20-30 minut.

Směs proti dětskému kašli

Obsahuje květ divizny, slézu, prvosenky a lupínků růže.

Směs na ulehčení vykašlávání hlenů.

Obsahuje tymián obecný, list jitrocele, kořen prvosenky a semeno anýzu.

Všechno pro srdce, krev a krevní oběh

Srdce je nejdůležitějším orgánem těla, jakýmsi hnacím motorem organismu. Jakékoliv jeho onemocnění bezprostředně ohrožuje život, na srdeční infarkty připadá nejvíc předčasných úmrtí, která postihují lidi většinou ještě v plné životní síle. Infarkt přichází obvykle bez předchozího varování a mnohokrát ani okamžitá pomoc lékaře nepomůže. Proto je předcházení těmto nemocem jedinou možností, jak se jim vyhnout. Říše rostlin nám k tomu nabízí mnoho možností, s bylinkami můžeme udržet v normě krevní tlak, hladinu cholesterolu i oběhový systém. Ale i když se problémy už projevily, dokážou bylinky účinně pomáhat.

Anémie – chudokrevnost

Při nedostatku červených krvinek

Směs obsahuje nať kopřivy, nať zeměžluče a třezalky. Podporuje tvorbu krve a optimalizuje její složení.

Leukopenie – nedostatek bílých krvinek

Směs obsahuje nať komonice, nať svízele. Jsou to silně působící bylinky, proto páru aplikujeme 7-10 dní, potom uděláme měsíční přestávku.

Angína pectoris

K prevenci srdeční anginy připravíme směs z mochny husí, meduňky a routy. Parnou kúru děláme jednou ročně v trvání 3-4 týdnů.

Bušení srdce

K jeho uklidnění připravíme směs z brutnáku, routy, meduňky a třezalky.

Směs proti srdeční slabosti

K posílení srdce je osvědčená směs z truskavce, brutnáku, kručinky a listu břízy.

Směs na uklidnění srdeční arytmie

K tomuto účelu smícháme jablečník, srdečník, meduňku a květ hlohu..

Leukémie

Podpůrná směs u této vážné nemoci se skládá z řebříčku, kopřivy, vlaštovičníku, měsíčku, třezalky, květu bezu a kořene pampelišky.

Čajová směs na zvýšení krevního tlaku

Směs obsahuje rozmarýn, saturejku, yzop, truskavec a kručinku.

Čajová směs na snížení krevního tlaku a proti arterioskleróze

Směs obsahuje květ hlohu, nať přesličky, celíku a jmelí.

Ochrnutí po mrtvici

Směs obsahuje nať třezalky, rozrazilu, levandule, šalvěje a meduňky

Čaj na lymfatický systém

Dobré funkci tohoto systému většinou nevěnujeme náležitou pozornost, přitom je stejně důležitý jako oběh krve, s nímž je spojený. Ke zlepšení jeho činnosti připravíme parnou směs z květu tužebníku, k němuž přidáme nať svízele.

Směs na zlepšení krevního obrazu

Jeho hlavní složkou je kopřiva, přidáme list jitrocele a ořešáku, nať pelyňku a kořen pampelišky.

Krev čistící směs

Při jeho přípravě použijeme jako hlavní složku nať zemědýmu, kopřivy a kořene pampelišky, k nimž přidáme nať fialky, kořen čekanky a list ořešáku.

Léčíme si nervy

V dnešním moderním uspěchaném světě je naše nervová soustava každodenně vystavována vysoké zátěži. Z každé strany na nás útočí stres, a nedivme se, že úspěšné firmy při náboru nových pracovníků zajedno z kritérií povazují i vysokou odolnost proti stresu. Nervová soustava řídí a ovlivňuje fungování celého organismu, proto její správné funkci musíme věnovat zvýšenou pozornost. K udržení dobré nálady, potřebného klidu a chuti do života máme v rostlinné říši mnoho dobrých pomocníků, kteří nás bez vedlejších až nebezpečných účinků zbaví bolesti, přivodí klidný spánek a duševní pohodu.

Směs na uklidnění nervových záchvatů

Směs obsahuje  kopr,  fenykl, anýz, mátu a květ heřmánku.

Směs na posílení nervové soustavy

Obsahuje třezalku, řebříček, rozmarýn a benedikt.

Směs proti nespavosti

Obsahuje prvosenku, levanduli, šišky chmelu a třezalku.

Směs proti nervozitě

Směs obsahuje meduňku, srdečník, mátu a chmelové šišky.

Směs  proti dětské nervozitě

Obsahuje  lipové květy

Směs proti epilepsii

Obsahuje kořen devětsilu, kozlík.  meduňku, zeměžluč a pelyněk.,

Parkinsonova nemoc

Připravíme  směs z natě třezalky, řebříčku, meduňky a saturejky. Současně zvýšíme přísun přírodního jódu konzumací mořských produktů, ale i borůvek, třešní, ostružin, broskví a jeho dalších zdrojů.

Skleróza multiplex – mozkomíšní skleróza

Směs obsahuje kontryhel, kokošku a šalvěj.

Směs  proti úzkosti

Na zahnání strachu smícháme kořen kozlíku a nať třezalky.

Směs proti obezitě

Směs obsahuje  trnky a přesličku Směs nejen podporuje úbytek na váze, ale také čistí krev a prospívá ledvinám a játrům.

Směs na snížení chuti k jídlu

Její hlavní složkou je nať svízele, přidáme ještě tužebník a list břízy.

Čaj proti chronickým bolestem hlavy

Příčinou je většinou těžká, špatná a nadměrná strava, proto kromě jejího odstraňování zaměříme pozornost na trávicí orgány. Směs obsahuje  dobromysl, meduňku a květ měsíčku..

Bolesti hlavy z vyčerpání

Je-li příčinou bolesti hlavy fyzická nebo psychická únava, připravíme směs z natě bukvice, k níž přidáme  lupínky růže a kozlík

Zánět okostice

Směs obsahuje květ heřmánku a kořen kostivalu.

Bolest trojklanného nervu

U této bolesti pomáhá směs z  bezu, heřmánku, divizny, natě řebříčku a mateřídoušky.

Fistule

Směs natě heřmánku a kopřivy

Bolesti uší nosu a krku

I když onemocnění těchto orgánů obvykle neznamenají ohrožení života, dokážou nás často pořádně potrápit. Zvlášť při ušních onemocněních může napařování nebo několik kapek bylinkové šťávy velmi účinně pomoci, hlavně když s takovou léčbou začneme hned při jejich prvních příznacích. Častokrát je hučení v uších jen projevem jiného problému, proto musíme působit i proti skutečné příčině. Vynikajících výsledků dosahují bylinky při potížích s hlasivkami a zánětech krku.

Bolesti ucha

Směs obsahuje podběl, jablečník a růžové lupínky.

Zánět nosních dutin

Směs z natě máty, heřmánku, květu prvosenky a semene lnu.

Senná rýma

Směs z natě třezalky, kořene kostivalu a puškvorce a natě přesličky a květu heřmánku.

Struma

Nať svízele a list černého rybízu

Snížená činnost štítné žlázy

K přípravě  směsi použijeme  nať sporýše, fialky, kořen lopuchu a lékořice.

Nadměrná činnost štítné žlázy

Hlavní složkou této čajové směsi je nať karbince. Přidáme  srdečník, jehlici a kořen pampelišky a rakytník..

Basedowova nemoc

U této chorobně zvýšené činnosti štítné žlázy uděláme  směs, do níž dáme  nať karbince a  kořen kozlíku, lopuchu, lékořice a natě kručinky.

Duševní stavy

Velké, často až přehnané požadavky na pracovní výkony, vysoké finanční nároky, prostředí plné stresu, ale i špatné mezilidské vztahy se často projeví různými duševními poruchami. Jejich léčení je složité a podmínkou je odstranění příčin, které tyto problémy způsobují. Používání některých bylinek podle osvědčených receptů může však i při těchto potížích významně pomáhat.

Směs  štěstí

Tato směs se skládá z natě sporýše, máty a květu lípy. Snižuje pocit úzkosti, strachu, pomáhá při neuróze, depresi a zlepšuje náladu.

Hysterie a psychické deprese

K jejich odstranění nebo zmírnění dobře poslouží směs natě routy, meduňky a květu pivoňky.

Antidepresivní čaj

Směs obsahuje dobromysl, třezalku, vrbku a meduňku.

Hypochondrie

Pro lidi, kteří mají pocit, že jsou více nemocní, než je to doopravdy, se doporučuje směs z natě meduňky,  máty, kozlíku a routy.

Chorobné nechutenství – anorexie

Při tomto onemocnění, které často postihuje hlavně mladou generaci, použijeme směs z kopřivy,  mateřídoušky a  tymiánu.

Preventivní ženská směs

Skládá se z řebříčku,  heřmánku a kontryhele.

Předmenstruační syndrom

Během „špatných dní“ před očekávanou menstruací k uvolnění napětí uděláme směs z kořene nebo listu pampelišky a natě meduňky.

Směs na úpravu menstruace

Obsahuje třezalku, hluchavku a řebříček.

Směs na vyvolání menstruace

Obsahuje  dobromysl, vlaštovičník, řebříček, kontryhel a petržel.

Čajová směs proti bolestivé menstruaci

Směs obsahuje kontryhel, hluchavku, mateřídoušku, řebříček, květ měsíčku a list routy. Parní kúru začneme 2 dny před očekávanou menstruací, při bolestech doplňujeme léčbu sedavými koupelemi z řebříčku, heřmánku a kontryhele.

Zvracení v těhotenství

Připravíme směs z fenyklu, anýzu, listu máty a heřmánkových květů.

Poporodní ochablost ženských orgánů

K jejich posílení připravíme parní koupel ze směsi natě přesličky a řebříčku.

Směs  na léčbu neplodnosti

Na podporu ženské plodnosti připravíme směs z natě kontryhele, k níž přidáme nať řebříčku a hluchavky.

Směs  na zánět vaječníků

Připravíme  z natě černohlávku, kontryhele, hluchavky a květu heřmánku.

Klimakterium

V tomto období zmírňuje nepříjemné pocity a zmírňuje jeho průběh parní směs z natě meduňky, natě třezalky, šišek chmele a semene fenyklu.

Posilující parní koupel

K její přípravě použijeme směs natě máty, rozmarýnu, levandule, yzopu a přesličky.

Směs na zvýšení tělesné kondice

K její přípravě použijeme mátu, rozmarýn a yzop.

Čaj na zvýšení imunity

Uděláme směs z květu třapatky, měsíčku, lípy a listu břízy.

 

 

Proklik na kurzy
KOSMETIKA - MASÁŽE©2012
Nový Web s.r.o.